Co olejek morelowy daje naszym włosom?

Olejki do włosów stają się coraz bardziej popularnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Cieszą się dużym uznaniem wśród kobiet, które dbają o kondycję i wygląd skóry głowy i włosów. Zazwyczaj oleje wytwarza się z nasion drzew uprawianych na ekologicznych plantacjach, rzadziej z miąższu owoców i ziół. Zawierają wiele cennych składników, są łatwe w aplikacji i przynoszą natychmiastowe efekty. Jednym z takich produktów jest olejek morelowy.

Olejek morelowy pozyskuje się z nasion owoców moreli zwyczajnej. Powinien być wytłaczany na zimno i nie może być poddany procesowi rafinacji. Tylko w taki sposób produkt zachowa wszystkie składniki odżywcze. Aby olejek morelowy jeszcze lepiej oddziaływał na nasze włosy i skórę głowy, powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach, tj. z daleka od źródła wilgoci, światła i wysokich temperatur. Powyżej 70°C traci swoje cenne właściwości. Co o olejku morelowym powinnyśmy jeszcze wiedzieć?

Konsystencja olejku morelowego uzależniona jest od ilości zawartych w nim kwasów tłuszczowych. Im więcej tych substancji, tym gęściejsza formuła produktu. Dlatego należy pamiętać, że tłusty olejek morelowy może nadmiernie obciążać włosy i prowadzić do przetłuszczania skóry głowy. Podczas aplikacji uważajmy zatem na to, ile kosmetyku nakładamy na skalp. Większą dawkę bardziej gęstszego produktu nałożoną na włosy będzie trudniej zmyć. Zazwyczaj do jednego zabiegu zużywa się od 5 ml do 15 ml, co odpowiada pojemności małej łyżeczki lub łyżki stołowej. Olejek morelowy nanosi się na wilgotne lub suche włosy. Pasemka jest wtedy prościej rozczesać i szybciej wysuszyć. Jakie inne korzyści przynosi kuracja olejkiem z pestek moreli?

Olejek morelowy przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, zwłaszcza do włosów przesuszonych i łamliwych. Już po pierwszej aplikacji pasemka są miękkie, wygładzone i sprężyste. Są bardziej odporne na wypadanie, uszkodzenia i łamliwość. Olejek morelowy sprawia, że włosy są zdrowe, mocne i piękne. Jest je łatwiej ułożyć, są podatne na modelowanie, a kosmyki ciasno przylegają do fryzury. Kosmetyk zapobiega rozdwajaniu się końcówek i zabezpiecza włosy przed działaniem czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego: promieniowania słonecznego, mroźnego wiatru, zanieczyszczeń, słonej lub chlorowanej wody, substancji zawartych w niektórych kosmetykach. Ponadto olejek morelowy pomaga w walce z łupieżem, nieprawidłową pracą gruczołów łojowych i innymi chorobami skóry głowy. Zapewnia ukojenie, nawilżenie i ogólną poprawę kondycji włosów.