Jak z olejkiem morelowym być za pan brat?

Stosowanie olejków do włosów chyba już na stałe weszło do mody. Ba, powoli staje się metodą pielęgnacji używaną przez fryzjerów. Olejki zawierają mnóstwo składników, które w 100% dbają o włosy i skórę głowy. Chodzi między innymi o kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy. Mimo że niektóre olejki wydają się być nieco egzotyczne, to i tak warto je wypróbować. A już na pewno można przetestować olejek morelowy.

Olejek morelowy wytwarzany jest poprzez metodę tłoczenia na zimno pestek owoców moreli zwyczajnej. Tak pozyskany produkt zawiera kwasy oleinowy, linolowy i palmitynowy oraz witaminy A, B, E. Przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry i włosów. Ale uwaga: w temperaturze powyżej 70°C składniki odżywcze ulegają rozkładowi, a właściwości zanikają. Olejek morelowy używany bywa w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, do produkcji mydeł, perfum i kosmetyków myjących. Jak działa olejek morelowy? Produkt zapewnia pielęgnację zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych struktur włosów. Posiada działanie nabłyszczające, wygładzające i nawilżające. Chroni przed wypadaniem, łamliwością i suchością pasemek. Zabezpiecza końcówki włosów przed rozdwajaniem, zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Pomaga w rozczesywaniu i przyspiesza suszenie. Pozostawia na włosach powłoczkę, która ochrania przed działaniem gorącego powietrza, niskich temperatur, szkodliwych czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Jak z olejkiem morelowym być za pan brat? Po pierwsze, ustalić musimy odpowiednią dawkę dla długości naszych włosów. Jeżeli nałożymy za dużo produktu, włosy mogą być obciążone, a zbyt mała ilość nic nie zdziała. Po drugie, dobieramy sposób aplikacji. Musimy zdecydować, czy będziemy to robić na włosy suche, wilgotne, przed myciem, czy po myciu. Po trzecie, ustalamy metodę zmywania. To też jest bardzo ważny element pielęgnacji. Resztki olejku nie mogą oblepiać włosów i tworzyć na nich nieestetycznej warstwy. I po czwarte, dobieramy sposób pielęgnacji, którą zawsze będziemy przeprowadzać po zakończonym zabiegu.

A jak nakładać olejek morelowy? Są cztery sposoby olejowania włosów za pomocą tego produktu. Dwie łyżeczki olejku aplikuje się na skórę głowy, a potem wciera się we włosy. Aby polepszyć działanie kosmetyku, na głowę zakłada się ręcznik. Olejek należy „trzymać” na włosach przez całą noc, a rankiem – umyć głowę. Kolejna metoda aplikacji natłuszcza i wygładza przesuszone i zniszczone włosy. Kosmetyk nanosi się na suche włosy, a po upływie około dwóch godzin dokładnie zmywa się szamponem. Olejek morelowy można dodać także do naszej ulubionej maseczki lub jako produkt zabezpieczający pasemka przed farbowaniem.