Jak olejować włosy olejkiem morelowym?

Olejowanie włosów to jeden ze sposobów pielęgnacji bardzo często stosowany przez kobiety. Pomaga zwalczyć prawie wszystkie problemy skóry głowy i włosów. Może okazać się pomocny przy wypadaniu, łamliwości, przedwczesnemu siwieniu, łupieżu, rozdwajających się końcówkach. Aby olejowanie przyniosło oczekiwane efekty, dobrać musimy odpowiedni olejek. Do każdego typu włosów polecany jest olejek morelowy.

Olejowanie włosów olejkiem morelowym powinno przeprowadzać się dwa razy w tygodniu. To, jak długo kuracja będzie trwała, a także wielkość dawki olejku uzależnione są od długości, objętości i stopnia zniszczenia włosów. Generalnie olejowanie polega na nałożeniu na skalp takiej ilości olejku, która uzależniona jest od potrzeb włosów i skóry głowy. Kosmetyk można „pozostawić” na włosach na dwie godziny lub… na całą noc. Aby efekt kuracji był lepszy, głowę owinąć można ręcznikiem. W ten sposób wytworzy się ciepło, które polepszy absorbcję składników aktywnych. Olejek morelowy przyda się też do zabezpieczenia końcówek przed rozdwajaniem lub przesuszeniem. Na zakończenie zabiegu skórę głowy myje się delikatnym szamponem, czyli takim, który nie zawiera SLS. Włosy pozostawia się do wyschnięcia; gorące powietrze suszarki mogłoby im zaszkodzić, a cała kuracja poszłaby na marne.

Jakie właściwości daje olejowanie włosów olejkiem morelowym? Sekret jego działania tkwi w składnikach. W kosmetyku znajdziemy między innymi kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy. Produkt posiada silne działanie nawilżające, regenerujące i łagodzące. Doskonale nabłyszcza pasemka, dodaje im zdrowego połysku oraz sprawia, że są miękkie i gładkie. Włosy po nałożeniu produktu nie stają się ani obciążone, ani oblepione tłustą warstwą. Wręcz przeciwnie – pasemka są lekkie, a olejek morelowy szybko się wchłania. Dzięki kuracji kondycja włosów w widoczny sposób poprawia się, cebulki włosowe są bardziej odżywione, a kosmyki – odporne na wypadanie i uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne. Znacznej poprawie ulegają także końcówki włosów. Są nawilżone, zabezpieczone przez rozdwajaniem i przesuszeniem. Olejek morelowy wpływa korzystnie na skórę głowy. Łagodzi podrażnienia, likwiduje łupież, zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe.

Aby olejowanie włosów przyniosło jakiekolwiek efekty, należy je regularnie powtarzać. Jednak to nie wszystko. Równie ważne jest przechowywanie olejku morelowego. Produkt trzeba trzymać w szczelnie zamkniętym pojemniku, najlepiej w butelce z ciemnego szkła. Kosmetyku nie wolno narażać na działanie świtała, wilgoci, powietrza i skrajnych temperatur.